Wednesday, April 24, 2013

Arengutest Numbrimaaga

Imekähku on veebruarist mai saamas ja vahepealsest tegevusest pole kirjutanud.
Mis siis on vahepeal toimunud?
Kärdla Gümnaasiumi algklasside õpetajatele rääkisin tutvuse poolest, milline vahva võimalus ja koos arutlesime, kas ja mida saaks koolis kasutada. Nemad arvasid, et kindlasti saab, eriti esimeses klassis. Küsisid - kas lasteaed ka teab seda? 
Hiiumaal pole seda räägitud. Keegi pole küsinud ja mina pole väga pakkunud ka ...
Vändras käisin ja tundus, et maailm on kirju igal pool. Seal oli neid õpetajaid, kes lennult haakusid ja innuga kaasa mõtlesid, aga ka väsinud ilmeid. Endiselt olen veendunud, et parim moodus lastega matemaatikasse süveneda on Arvumaale rännates. Võib ju polemiseerida, kas see lapike rohelist materjali on maa või aed, aga valik on tegija päralt. Kui lapsed võtavad paremini vastu mõiste "lapike maad"" - olge lahked!
Kohila vald on rikas lasteaedade poolest. Sealgi on ära käidud. Väike lasteaed, kes üritab end rajale saada, on valmis kõike uut vastu võtma. Arvumaa vahendeid nägi nende õppealajuhataja meil külas käies ja mõte jäi külge - seda tahame saada. Nii saidki kõik Kohila valla lasteaiad koolituse.
Ja siis jõudis järg Saaremaale - innukad lasteaednikud kaasasid kooliõpetajaid ka. Algklassiõpetaja kommentaar peale koolitust: Kui teie lasteaias sellega hakkate tegelema, siis meil pole koolis midagi teha!
Mis mõttes? Lihtsalt koolis on kergem edasi minna, kui korralik alus on lasteaias laotud. 
Saarlased on väga hoogu sattunud - juba teine kord sinna minna, sest piirasin grupi 20 inimese peale. See on parim suurus - iga arvuaia jaoks 2 persooni ja keegi ei jää kõrvale.
Viimati kohtusin Pärnu sõpruslinna Jelgava esindajaga. Väikses ringis vesteldi alushariduse hetkeseisust Pärnus ja Eestis üldse, pisuke ülevaade Ülejõe Lasteaiast ja seejärel harutasin mina lahti oma kotid ja pakkisin laiali Arvumaa. Nii kiiresti, kui teemaga haakus Jelgava linnavalitsuse esindaja, pole seni keegi haakunud. Hoobilt oli tal selge, kuidas kontseptsioon toimib. Kiirest tuli küsimus - kas meie õpetajaid ka koolitama tuled? Täna veel kuupäeva kokku ei leppinud, aga põhimõttelise nõusoleku olen andnud, sest vene keeles sain esitlusega hakkama ja tema sai aru ka. 
Vaata ette, Jelgava! Arvumaa on tulekul.

No comments:

Post a Comment